Hjem Temaer Byestetikk Bergen vant over Clear Channel

Ønsker du tilsendt nyhetsbrev?

Ivar Johansen ønsker som folkevalgt å være i aktiv dialog med fagmiljøer, organisasjonsliv og andre interesserte om de saker som er til behandling eller burde vært tatt opp - i bystyret, KS eller andre fora han er aktiv.

Han sender derfor med jevne mellomrom saker ut på "høring" for å innhente synspunkter eller sender ut nyhetsbrev om saker som er til behandling eller kan være av interesse. Du kan abonnere på dette.

Bestill her

Blogglister

Bloggurat

Blogglisten
Bergen vant over Clear Channel PDF Skriv ut E-post
Byestetikk
mandag 02. juni 2008 11:42
Bergen kommune trenger ikke å betale erstatning til Clear Channel etter at kommunen sa nei til en avtale om reklamefinansierte busskur, fastslår Gulating lagmannsrett. Clear Channel krevde 5,2 millioner kroner i erstatning fra Bergen kommune etter at bystyret i 2005 sa nei til en avtale om at selskapet skulle finansiere byens busskur mot å få reklameplass. Lagmannsretten fastslår at kommunen ikke har skapt noen forventninger til kontrakt, og at kommunen dermed ikke har opptrådt klanderverdig på noen måte.
Kanskje dette også gi en spark i baken til Høyre/Fr.p-byrådet i Oslo som ikke engang klarer å rydde opp i dette i forhold til et selskap kommunen er aksjemajoritetseier i; Hafslund og nedstigningstårnene?

Les mer hos Bergen kommune
Les mer hos NRK Hordaland
Les mer hos Bergens Tidende
Les lagmannsrettsdommen
Kommentarer (0)Add Comment

Skriv kommentar
mindre tekstfelt | større tekstfelt

security code
Skriv inn bokstavene ovenfor i tekstfeltet nedenfor


busy
 
Kopirett © 2010 Ivar Johansens blogg. Alle rettigheter reservert.
Joomla! er fri programvare utgitt under GNU/GPL License.